Italský kolotoč v japonských ulicích

Japonsko bylo pro Evropany vždy tak trochu divem. Je známé svým postojem k přesnosti, dokonalosti, respektu a pokoře k systému. Jsou zde přesně definovaná pravidla a vše má své místo.  Je zřejmé, že vždy se najde pár lidí, kteří jsou sebeuvědomění a snaží se nějakým způsobem něco změnit nebo nějak vyniknout z davu. Nechtějí se točit v zaběhnutém kruhu a jedním z takových lidí je i Shinichi Moroboshi známý spíš jako Morohoshi-san.

 

 


Před mnoha lety, ve svých sedmnácti letech, když se po ulicích projížděl na kole, jeho pozornost upoutala ozvěna nádherného zvuku motoru linoucího se z ulic. Po pár minutách se z poza rohu jednoho z domu na ulici vynořila černá placka od Lamborghini. Morohoshi tak viděl poprvé v jeho životě černý Countach a od té chvíle se zamiloval. Od toho okamžiku chtěl Lamborghini za každou cenu.

 

 

Trvalo to šestnáct let. Shinichi tvrdě pracoval a přes motorkářské Bosozoku gangy se dostal až ke spolupráci s Yakuzou. Ve třiatřiceti letech si pořídil svoje první Lamborghini. Bylo jím modré Diablo SV. V této zemi je běžné vidět na silnici téměř cokoliv ale Lambo tady budilo trošku větší pozornost. Jemu to ale i tak nestačilo a chtěl se odlišit ještě více. Začal na svoje auto instalovat všudypřítomné LED světla a stroboskopy. Jelikož Morohoshi má zálibu v diamantech, později se to projevilo i na jeho autě. Diamanty našly svoje místo třeba v nápisech a emblémech. Z prvopočátku jeho úpravy nenašly pochopení u dalších majitelů Lamborghini v Japonsku, nicméně jemu to bylo jedno a s pozdějším nákupem dalších modelů od Lamborghini, které tímto způsobem také upravoval, vznikla časem Morohoshi kultura.

 

 

Základy téhle kultury bychom mohli najít právě u bosozoku motorkářských gangů, kde Morohoshi strávil část života. Tyhle gangy jsou tvořeny mladými dospívajícími Japonci, kteří rebelují a v noci dělají bordel v centrech měst na svých starých motorkách s uřvaným výfukem osvětlených právě odshora až dolů.

 

 

I přes konexe v Yakuze se Morohoshi nyní věnuje spíše legálním obchodům. Založil firmu Fighting Star, která vyrábí tuningové díly na určité modely Lamborghini. Nejnovějším sortimentem tak jsou aerokity na Aventador nebo Huracan.

 

 

Dnes už tato kultura má v Japonsku své pevné kořeny a takto upravených Lamborghini tam jezdí několik. Pořádají svoje vlastní srazy nebo shromáždění a je vždy na co se dívat. Tyto srazy totiž tradičně bývají doprovázeny právě motorkářskými bosozoku gangy.

 

Article by Pavel Chvátal

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *