Nuda na silnici aneb konec originality 2.část

předchozím díle jsme si povídali o Pepovi a a Matějovi, které uchvátila čtyřlitrová spotřeba a zátah turba zhruba někde u volnoběhu. Dneska se podíváme na nějaké další možnosti, po jakých autech sáhnout po obdržení řidičského průkazu. Neslibujeme tak nízkou spotřebu, neslibujeme ani zástupy holek před školou ale určitě slibujeme úsměv na tváři při sešlápnutí plynu na zem a při každém průjezdu zatáčky. Ukážeme si tady pár alternativ, které se dnes dají pořídit za slušné peníze. Ono se totiž přiklonit k jedné značce a nebo jednomu vozu je podle nás dost úzkoprsé. Existuje totiž mnoho skvělých aut a my auta rádi zkoušíme a na světě je dost vozů, které mají něco do sebe. Proto jsme se rozhodli dát do placu pár tipů na auta, která určitě stojí za to vyzkoušet, než koupíte první kombík v dehtu.


 

Jelikož minule jsme skončili u německých vozů, které jsou pověstné svojí kvalitou a mají jedno z nejlepších dílenských zpracování, tak v Německu začneme. Hned po koncernových naftových dostavnících z Říše můžete sáhnout po BMW. Jasně, legendy a drby praví, že „bafany“ řídí mladí rychlí kluci bez pudu sebezáchovy. Bohužel je to tak trochu i pravda. S čerstvým řidičákem a bez sebekritiky na své řidičské schopnosti není problém za volant sednout. Ovšem, když už se pak zadokolka utrhne, začátečník si z rukou uplete vánočku a tragédii stejně nepředejde. Ovšem jsou i pak tací, a znám je osobně, kteří jezdí na letiště, prázdné parkoviště nebo závodní okruh a trénují zde svoje řidičské schopnosti. Takový řidič je potom mnohem lepším v provozu a zvládá kritické situace lépe, než stařenka za volantem Fabie. Nutno zopakovat, že je to o přístupu lidí a o tom, že nepřeceníme svoje řidičské umění. Kolem BMW je velká komunita lidí a všichni se na silnici zdraví, takže pokud se vám na autě něco rozbije, není problém najít někoho, kdo pomůže problém vyřešit. Náhradních dílů na starší modely je také dost a finančně vás to nezruinuje. Pokud se pro bavoráčka rozhodnete, doporučíme jako první skočit do trojky v compactu s minimálně „jedna osmičkou“ a nebo sáhnout samozřejmě po šestiválcové E36 nebo E46. Při výběru auta je potřeba dát pozor na jeho skutečný stav, protože je pravda, že „báwo“ každej přeci pořádně huntuje, pálí s ním gumy u Tesca a prodává ho, až když prokluzuje spojka nebo bouchá hardyspojka.

 

 

Jestli se necítíte na zadokolku a nebaví vás v dešti vyrovnávat smyky při každém prudkém výjezdu z kruhového objezdu, a zároveň nechcete přijít o mávání na kamarády v autech stejné značky, je tu pro vás řešení. Italská Alfa Romeo 147 nebo její větší ségra 156 je krásná a elegantní. Sportovní geny nezapřou jejich motory Twinspark a když narazíte na auto s nepoškozeným koženým interiérem, který vypadá jako vaše oblíbená pornoherečka, tak máte vyhráno. Tyhle všechny radosti však něco stojí. Pokud nejste automechanik nebo nemáte kamaráda majštrmechanika, tak se radši zamilujte do něčeho jiného, protože sem tam se prostě něco zákonitě vysere.

 

 

Jestli chcete zábavnou zadokolku a BMW nemůžete, zároveň nejste mechanik a Alfa vás nenadchla ale nechcete přijít o to mávání na kluky za volantem, určitě zvažte malou Miatu ze země vycházejícího slunce. Majitelé MX-5 na sebe mávají jak zběsilí a jsou fakt kamarádi na celý život, tudíž není problém cokoliv dát dohromady, doslova. Pohonná jednotka bývá vždy spolehlivá a Mazda se odměňuje svými jízdními vlastnostmi podobným těm, jaký má motokára. Sice na to asi nesbalíte žádný holky ale kluky určitě. Dejte bacha na korozi, protože ta MX-5 sžírá už od nepaměti.

 

 

Pokud chcete všechny lidi vlastnící auta uvedená výše, strčit do kapsy, potřebujete tmavýho Mercedesa. První „céčko“ pod označením W202 není takovej závodník a byl kdysi určený spíš pro uvědomělé dospělé muže ale to vůbec nevadí, protože v očích starších žen budete hned za jejich budoucího ochraňovatele rodiny. Verze s kompressorem mají dostatečný výkon a na naučení ovládání auta ve smyku stačí bohatě. Na druhou stranu, pokud ten váš kus bude vypadat jako ten na fotce, budete vypadat jako starosta Chánova ale policie si vás moc všímat nebude, což je výhoda.

 

 

V Japonsku je Honda Civic něco jako v Čechách Škoda Felicia, a tak je to ideální adept na první auto. Stejně jako Felda, se lehce opravuje a dostupnost dílů je velmi dobrá. Stejně tak obě auta hnijou dost podobně, takže bacha na rez! Rozdíl je v tom, že tohle auto je dost lehký a jeho motory s ním hýbou velmi slušně. Navíc je to zas taková motokára, ale už se s ní smíří i vaše holka, protože jí nebudou za jízdy vlát vlasy oproti situaci v Miatě. Bohužel na inzerci už skoro nejsou.

 

 

Article by Pavel Chvaty

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *