Popcorn 400 – privátní akcička pro srdcaře

V polovině srpna se konala akce pod názvem Popcorn 400. Tohoto „závodu“ se účastnilo něco kolem dvaceti posádek a jak už z názvu plyne, vozy čekalo 400 km těch hezčích českých silnic a několik zastávek, kde sbíraly cenné body do celkového hodnocení. Na start se postavila zajímavá kombinace vozů od Mini přes roadstery až po Audi A8 nebo Mercedes-Benz 560 SEC.

 

 

Startovalo se kousek za Prahou v GasTownu v Klecanech. Posádky se tam sjížděly už od půl šesté ranní a někteří ještě zde dopíjeli ranní kávu nebo se teprve probouzeli. Po příjezdu všech aut následovala rozprava, seznámení jezdců s povinnými průjezdnými body a zopakování pravidel. Po losování startovních pozic trochu postaru, z klobouku, se vozy seřadily a čekalo se na start v sedm hodin.

 

 

Mezi vozy byly časové rozestupy třicet sekund. Čas startu se zapsal u každého z nich, stejně tak jako příjezd a odjezd z každé časové kontroly včetně cílové destinace. Zajímavostí bylo sledovat, kdo zvolí kterou cestu. Jízda po dálnicích byla zakázaná a tak možnosti tras byly opravdu rozmanité a ani ta nejrychlejší cesta podle navigace někdy nebyla tou nejrychlejší.

 

 

První zastávkou pro soutěžící se stal Polygon na Autodromu v Mostě. Tady každého čekalo ježdění na závodní trati a mohl si tak každý vyzkoušet, jak se jeho auto bude chovat na limitu. Čekání na zbytek posádek se zkracovalo návštěvou bufetu nebo tribun při sledování tréninku závodních motocyklů.

 

 

Při jízdě na malém technickém okruhu se někteří opravdu rozvášnili a občas se to někomu i utrhlo. Každopádně na všech bylo vidět, že chtějí zajet co nejlepší čas. Za umístění v tomto závodě totiž každý dostal určitý počet trestných bodů a mělo to vliv na konečné pořadí.

 

 

Po odježdění rychlých kol v Mostě se auta vrátila opět na silnice ,již svým normálním tempem zase s rozestupem třiceti sekund, a nasměrovala si to na Klínovec, kde všechny čekal společný oběd. Poté se jelo přes Bečov nad Teplou do Plzně, kde každý sbíral body v Kart Aréně za jízdu v motokáře. Zakončení celé akce proběhlo v kempu Proboštská jezera. Tam byl i cíl a posádky tu po celém dni čekalo chlazené pivo a jídlo. No a zbytek si asi umíte domyslet:D

 

 

 

Photo by Markus Pornography

 

 

Poděkování patří všem posádkám za dodržování předpisů, zodpovědné chování a udržování skvělé atmosféry po celý den. Velké díky taky všem, kteří se podíleli jakýmkoliv způsobem na pořádání akce a vše zvládli na výbornou. Ještě jednou díky !

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *