Rally vlog 06 – závěr sezóny, noční RZ a nové Pempersky

Je to tu, závěr desátého podniku Amaterrallye…


Pod pojmem Amaterrallye si člověk představí něco jako třetí vesnickou ligu ve fotbale. Jenže on ten vesnickej fotbal taky není všude stejný a existuje jistě pár trenérů, kteří pomohou s těmi prvními krůčky budoucích hvězd.

 

 

Nepovažuji se za hvězdu, mám se ještě hodně co učit a vím, že se s „nadlidmi“ typu Jan Kopecký (tovární R5 a PAN řidič) nikdy nebudu moc porovnávat. Ale… Baví mě to a chci jít dál. Právě s těmito prvními krůčky mi pomohl Milan Blahout nejen tím, že i přes veškerá úskalí stále pořádá podnik Amaterrallye, ale hlavně tím, že to ani tak „amaterské“ není. Tratě jsou postavené tak, že si vyzkoušíte jak jízdu ve vysoké rychlosti, s dostatečnými únikovými zónami, tak složité, technické pasáže, kde vám nepomůže 300 koní a plyn na podlaze, ale jen vlastní ruce. Každý kdo chce, vezme si auto a prostě jede, žádné velké částky za pořizování závodního auta. Dostanete i cenné rady a typy od člověka, který se v rally nepohybuje krátkou dobu. Prostě svým autem jezdíte do práce, na nákupy a sem tam nějaký závod. Nejen já, Honza Zouzal a další by o tom mohli vyprávět. Za to vše Milanovi a celému týmu Amaterrallye mockrát děkuju, to vše je z velké části jejich zásluha.

 

 

Tak a teď už k závodu samotnému. V pátek po práci jsem dorazil na dílnu a chystal se na výměnu turba u dodávky. No, padlo tam pár sprostých slov, ale v jednu ráno jsem vše úspěšně dokončil :D. V sobotu v 6 hodin budíček a vrhl jsem se na Seicento, které si postavilo hlavu a ne a ne fungovat. Takže znovu vše projít a hledat chybu. Jak jsem se s tím pral, úplně jsem ztratil pojem o čase a když jsem zjistil kolik je hodin, musel jsem rychle vyrazit na závody. Po příjezdu už na mě čekala nervózní Domča a vrhli jsme se na přípravu. Během půl hodiny, jsme stihli administrativní přejímku, složit auto z plaťáku, přehodit kola, projít technickou přejímkou a dokonce se i seznámit s tratí. Bylo to opravdu o fous.

Během odpoledních RZ jsme vysílali i pár testovacích živých vstupů a reakce byly velmi pozitivní, takže určitě vymyslíme i něco dalšího přímo v rámci APEX Video a APEX Motorsport. Udělal jsem pro vás krátké video z noční RZ, která musím říct stála za to. Není snad lepší testování správně napsaného rozpisu, než absolutní tma a chabá světla 😀 Nejlepší byla situace, kdy Domče přestala svítit čelovka a tak rozpis luštila po tmě. No, povedlo se jí to, tak jsme ve zdraví dojeli až do cíle.

 

 

Absolutní výsledky ze sezóny 2017/2018 s vozem Fiat Seicento (1100ccm) jsou tedy takové:

1. místo ve skupině (vozy do 1400ccm) z 9 jezdců

1. místo v divizi (vozy do 2500ccm) z 31 jezdců

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *