Sezóna 2018 a její poslední dny


Pavel Maryška

Další rok plný vítězství a přesto samých proher. Proč?

 

 

 

 

 


Tento rok jsme spolu s Domčou získali hattrick v podobě třetího vítězství v řadě, v naší třídě. Dokonce se nám podařila vyhrát i divize a to s absolutně nejslabším autem ve startovním poli. Cítili jsme příležitost a chtěli se ji chopit. Oslovili jsme více než 200 firem, založili projekt na startovači a aktivně hledali další cesty, jak se dostat na mistrák. Plní elánu a optimizmu jsme se rozeběhli a dnem, kdy se stal projekt na startovači neúspěšným, narazili na zeď, která se nám doteď nepodařila obejít ani zbořit. Slibovali jsme výsledky, slibovali jsme pozornost lidí a to „jen“ za to, že postavíme o něco silnější, razantně bezpečnější a divácky zajímavější auto. Bohužel se nepovedlo a jdeme dál s rozhodnutím, že se svezeme další sezónu opět na podniku amaterrallye.

 

Je 11.12.2018 a díky mému sporu s bývalou partnerkou, která se mě spolu s povedenými rodiči snaží obrat o barák, jsem po velmi, velmi těžkém rozhodování nucen inzerovat a prodat i závodní Sejčo. Každopádně se blížil termín závodu v Bělé a přišlo mi pěkné, rozloučit se s tímhle milovaným autem, jak jinak než na závodní trati.

 

14.12.2018. Noc před závodem jsem sedl do Sejča a jel se s ním projet. Chtěl jsem vědět, jak se auto chová na nových předních zimákách a rovnou zjistit jestli je na autě vše v pořádku. A ejhle, jen co se zahřál motor, začal při nízkých otáčkách vynechávat. Je 9 večer, co s tím mám dělat? Asi zase zlobí palivové čerpadlo, hodinka práce a vše by bylo ok. Jedu tedy směr byt, kde mám nějaké nářadí. Na poslední křižovatce zastavím na červenou a zpod kapoty se line bílý kouř. Bezva, vařím… Tak tohle už určitě dohromady nedám 🙁 Zoufale volám přítelkyni, že slíbené svezení v Sejču nebude, že beru náhradní auto, tedy Fiat Stilo 1.4 16v a s tím to odjedu. Dost mě to mrzelo, nejen kvůli přítelkyni, nejen kvůli mé touze se s autem naposledy svézt, ale i z toho důvodu, že jsem měl připravené malé překvapení, čímž bylo představení našeho prvního partnera, který nám přislíbil podporu. Tím partnerem je firma Yacco, od které mě oslovil Jirka Ruta. Jirka nám doporučil a dodal nový olej, který by zvládal velké zatížení motoru a my tak měli na závodech o starost méně. Přeci jen, nejezdíme do obchodu pro rohlíky, jezdíme rally! 🙂

 

15.12.2018. Přijíždím se Stilem na závody do Bělé a jdeme na první RZ. Sníh, led, břečka, mokro… tak vypadala Bělá. Jdu k výsledkové listině a jako obvykle hledám odspodu své jméno. Přeci jen, těžké auto, rádoby 90 koní a hlavně žádná znalost tohoto auta při jízdě na „hraně“.

 

Nevidím se, jsem už v první polovině celého startovního pole (31 vozů) a stále nic. To je divný, nepřišlo mi to nijak rychlý. Jsem v první desítce, pořád nic… najednou se mi zarazí dech… cože? Po první RZ celkové 6 místo? To snad není možný, tomu nemohu věřit. A takhle to šlo celý závod. Do doby, než roztál sníh, jsme byli dokonce průběžně druzí za všech posádek!! Nakonec jsme se umístili na celkovém 4. místě, což je až k nevíře. Musím vám ukázat, jak vypadala výsledková listina…

 

Nicméně tímhle pohádka končí. Neříkám na vždy, ale bez silného partnera se příští rok nepodíváme ani na amatérské podniky… Uděláme však vše, co bude v našich silách.

 

Děkujeme všem, co nás podpořili na startovači. Děkujeme všem, co nás sledují. Děkujeme všem posádkám za krásné závody z celého roku a děkujeme celému týmu Amaterrallye za jejich pořádání.

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *