Večerní kafe #2 – Kralupy nad Vltavou

Poslední dobou se to různými „rychlými srazy“ jen hemží. Většinou mají v názvu slova jako „night, midnight, street, performance“ a já nevím, co ještě za slova a konají se většinou u nákupního centra nebo na Strahově. Místo srazu se vždy zveřejní na sítích  jen hodinu předem, aby to dostalo ten punc ilegality a bylo to hrozně tajné (i když o tom místě ví pak stejně úplně všichni včetně policie). Pár takových jsme i navštívili. Bohužel, a je to jen náš názor a nikomu ho necpeme, máme vždy pocit, že přijede ohromné množství aut a z toho bohužel polovina je nezajímavá a trochu to působí jak přehlídka egoistů s nevkusně vysvěcenými vozy. V okolí místa srazu často hlídkují alespoň tři policejní vozy. Okolo aut se pohybují většinou středoškoláci nebo čerství absolventi. Najde se však sem tam i výjimka a můžete spatřit normálního člověka v celkem normálním pěkném autě. Jak řekl jednou Markus na jedné akci. „Za autaře se dnes považuje každý, protože to je zrovna in“. Takže si stačí koupit v bazaru nějakou tu káru a dát na ní velký kola. Tím pádem už máš svůj street kredit nebo jak tomu tihle hoši říkají. Tolik můj osobní pohled na českou „jakoby tuning“ scénu.

 


 

Dříve takové srazy byly fajn, protože se sešli srdcaři na nějakém odlehlém místě a nepotřebovali k tomu ani policii. Vše vždy proběhlo v pohodě a v naprostém pořádku a klidu. Proto jsme se rozhodli pro návrat ke kořenům. Našli lokalitu kousek od Prahy a zkusili to. O srazu jsme dali vědět normálně měsíc dopředu a nedělali z toho žádný hyper ilegal galaktickej sraz a doufali, že přijedou normální lidi v pěkných autech.

 

 

A zkouška se vyplatila. Na kraji Kralup nad Vltavou daleko od obydlí občanů se tak 18. července sjelo něco kolem padesátky aut, z kterých vystoupili fajn lidi. První na plac dorazila flotila malých Fiatů následována Japonskou delegací v podobě několika Lexusů IS, Nissan 350Z, Subaru Impreza, Mazda MX-5, RX-8 nebo třeba Nissan GT-R. Poprask vzbudila jedna rudá Lancia Delta HF Integrale. Díky barvě se nedal přehlídnout Focus RS a i30N.

 

 

O zvukovou kulisu se postarali kluci z Mad Panda Racing se svými žigulíky a BMW, které později při odjezdu doplnil Dodge Challenger. Na place toho bylo samozřejmě trochu víc. Nesmíme zapomenout na fandy off-roadu, kteří přivezli dvě obludy, a to Lada Niva Bronco Extrem Cross a speciál Petrovič 6×6. V tu chvíli jsme si mysleli, že pro nás jede armádní komando :D. Směs vozů i lidí byla velmi pestrá a všichni byli super. Ti co přivezli naftová auta překvapivě také nedělali bordel a dokonce se na všechny koncernové kousky dalo v pohodě dívat. Vše tak proběhlo v poklidu v příjemné atmosféře. Děkujeme všem a těšíme se na Vás zase příště.

 

 

 

Fotky : František Kydlíček

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *