Ženevský Roadtrip 2018

Tak jako každý rok, se v březnu koná ženevský autosalon, který je považován za nejprestižnější v Evropě. Vystavují zde všechny automobilky od těch největších až po ty s malosériovou výrobou. Nám se letos nabídla možnost si zapůjčit Opel Zafira s výbavou Cosmo z roku 2014 s naftovým motorem, a tak jsme sedmimístné MPV podrobili takovému malému testu. Vyrazili jsme s autem do Ženevy na autosalon. A tak ve středu v půl desáté večer jsme naházeli pár kusů oblečení, několik lahví s vodou, bednu s natáčecí technikou a vyrazili ve čtyřech lidech dobrodružství naproti… 


 

Původním plánem bylo dojet na autosalon a něco tam natočit. Něco vám o autech říci na místě. Jelikož nejsme ani novináři, ani „youtůbéři“, a dokonce nejsme ani ředitelé planety, ale jen klasičtí vesničani, tak jsme museli využít k návštěvě standardního dne určeného pro veřejnost. Do Ženevy jsme jeli poprvé, a tak jsme situaci trochu podcenili a hlavně já si naivně myslel, že tam natočíme něco echt. Opak byl pravdou, a tak jsme to nakonec vzali formou zábavného výletu. Už při cestě přes Německé dálnice byla v autě celkem zábava, protože po vypití několika energetických nápojů v řadě jsem byl celkem „vystřelenej“.

Co se týče našeho přepravníku, i když tyhle auta moc nejsou náš šálek kávy, tak Zafira cestu zvládla bez problémů a rodině s dětmi bychom jí s klidným svědomím doporučili. V autě je místa více, než dost. Ve výbavě Cosmo dostanete atraktivní interiér s polokoženými sedačkami, z kterých vás ani po deseti hodinách nebolí zadek ani záda. Všude po autě je značné množství odkládacích ploch, bohužel potom ale nevíte kam jste co dali, když to potřebujete mít rychle po ruce. Ocenili jsme asistenty pro hlídání mrtvého úhlu a audiosystém je taky dostačující pro normálního uživatele MPV. I když auto mělo najeto sto tisíc kilometrů, do interiéru nepronikalo nadměrné množství hluku, ať už od podvozku nebo toho aerodynamického. Zkrátka Zafira není vůbec špatné auto.

 

 

Po prolomení hranic mezi Německem a Švýcarskem na nás dýchl basilejský průmyslový mrak. Přirovnal bych to k obrovské verzi Poldovky u Kladna. Všude průmysl, všude komíny a haly. Ovšem jakmile tohle město opustíte a vyjedete z průmyslové oblasti, můžete i z dálnice vidět krásné scenérie. Od města Bern krásné louky střídají malebné vesničky propojené úzkými, zato však kvalitními silničkami mezi nimi. Velmi dobře si každý dovedeme představit vlastnictví nějakého baráčku ve Švýcarsku a jezdit k sobě na návštěvy Imprezou STI nebo s Porsche 911. Těmto vesničkám pozadí dokreslují dominantní vrcholky hor. Tyto pohledy jsou doopravdy epické.

 

 

Po příjezdu do Ženevy jsme auto zaparkovali přímo před výstavištěm. Bohužel nás chytil celkem hustý déšť, a ta jsme na jakékoliv vlogování ani nepomysleli a vydali se ihned přímo ke kasám. Na výstavišti bylo obrovské množství návštěvníků a prakticky jsme to po pár pokusech vzdali, protože to bychom tam strávili mládí a ještě by výsledek stál za starou bočkoru. Jako lehký revanš od nás tu máte alespoň pár fotografií a sestřih toho nejzajímavějšího ve videu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Photo by:

David Chvojka

Martin Plíhal

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *